Skip to content

Apartamenty „Bonum” położone są w części staromiejskiej Lądka-Zdroju, przy głównej drodze wyjazdowej w kierunku Kłodzka. Bliskość Lądeckiej Starówki z jej atrakcjami kulturalnymi i funkcjami usługowymi stanowią o dużej wygodzie lokacji „Bonum”. Tym bardziej, że do centrum lądeckiego zdroju idziemy stąd zaledwie 10 minut spacerem.


Sam Lądek-Zdrój położony na Ziemi Kłodzkiej należy do najpiękniejszych polskich miejscowości uzdrowiskowych.
Do najważniejszych jego walorów należą:

Górskie położenie.
Miasteczko położone jest w Górach Złotych w malowniczej Dolinie Białej Lądeckiej, na wysokości 440–480 m n.p.m. W jego klimacie odnajdziemy zimową srogość gór, ale i letnią łagodność sudeckich dolin. Bez wątpienia średniowieczni fundatorzy miasta rozumieli świetnie piękno górskiej natury.

Wspaniała architektura.
Lądek-Zdrój to architektoniczna perła, w której blasku mieni się kilka epok i wiele stylów. Bogactwo zabudowy zdroju przenosi nas do XVII i XIX w., do czasów, w których był letnim kurortem wielu dworów europejskiej arystokracji. W części staromiejskiej – jeden z najpiękniejszych dolnośląskich rynków – odkryjemy dokonania baroku, renesansu i pozostałości średniowiecza.

Lecznictwo uzdrowiskowe.
Baza zabiegowa należy do najbogatszych w kraju. Tradycyjne wodolecznictwo uzupełniane jest tutaj najnowocześniejszymi metodami leczenia i rehabilitacji wielu schorzeń i urazów.

Sielski spokój.
Baza noclegowa Lądka-Zdroju to prawie 4000 miejsc, ale to w odróżnieniu od wielu zadeptanych, discopolowych kurortów atmosferę miasteczka cechuje nieomal idylliczny spokój. Nie pojawia się tutaj wielkomiejska gorączka i inwazje dzikich turystów. To miejsce jest pochwałą codzienności, gdzie ludzka egzystencja nabiera charakteru slow-life, życia pełnego i świadomego.

Lokalne atrakcje.
Znakomite miejsce dla aktywności ruchowej i intelektualnej.  Do najpopularniejszych sportów należą tutaj: narciarstwo zjazdowe i biegowe, kolarstwo górskie i szosowe, biegi górskie i turystyka piesza. Wielbiciele kultury znajdą tutaj własny raj: Międzynarodowy Festiwal Tańca im. O. Sawickiej, Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej „Muzyka u Źródeł”, Festiwal Górski im. A. Zawady – to najważniejsze spośród ponad 200 różnorodnych wydarzeń, którymi każdego roku szczyci się miasto.