Skip to content

INWESTOR

Szanowni Państwo, nazywam się Robert Dębski.

Jestem absolwentem Wrocławskiej Akademii Medycznej, rocznik – 1993′. Pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej uzyskałem w 1997r. w lądeckim szpitalu, którego obecnie jestem właścicielem. Od 2002r jestem specjalistą w dziedzienie ortopedii i traumatologii.

Obecnie obiekt, który udało się wyremongtować służy mi jako miejsce pracy, gdzie przyjmuję pacjentów w swojej poradni urazowo ortopedycznej. Od początku kariery medycznej jestem związany z Ziemią Kłodzką. Tutaj też zacząłem realizować swoje drugie powołanie – inwestycje w rozwój Lądka-Zdroju.

Podróżowałem do wielu wspaniałych miejsc, nigdzie jednak nie odkryłem takiej kondensacji niezwykłości, jaką cechuje się Ziemia Kłodzka. Bogactwo oswojonej, ale i dzikiej przyrody w panoramach malowniczych gór. Kraina, w której przez 1000 lat mieszały się żywioły Polaków, Czechów i Niemców. Niezliczona mnogość atrakcji turystycznych naturalnych i tych stworzonych ludzką ręką. Kwitnąca kultura, tworzona przez utalentowanych ludzi, którymi obrodziła ta ziemia.

Znam to i kocham, bo kiedy tylko mogę, korzystam z jej dobrodziejstw. Odwiedzam zabytki, muzea i inne atrakcje, podziwiam góry podczas rowerowych eskapad, szusuję na nartach od Czarnej Góry i Lądka-Zdroju po Zieleniec.

 

Nie jestem żądnym krociowych zysków developerem.

Jestem lądczaninem, którego wielkim marzeniem było pozostanie w rodzinnym mieście i to marzenie ziściłem.

Wyjątkowe walory turystyczne Ziemi Kłodzkiej i Lądka-Zdroju stały się moją inspiracją do realizacji pierwszej inwestycji – budowy pensjonatu „Bursztynowe Buki”. Sukces wielu lat funkcjonowania pensjonatu przekonał mnie do potencjału turystycznego Lądka-Zdroju i uruchomił pragnienie dalszego rozwoju. I tak w 2010 r. stałem się właścicielem zabytkowego pustostanu po niedawnym szpitalu rejonowym w Lądka-Zdroju. Długotrwałość prac nad adaptacją obiektu to efekt mojej wytrwałej, samodzielnej pracy i pietyzmu, jaki włożyłem w zachowanie jego architektonicznych zalet.